Rugani dhe Mandzukic gati të lënë Juventus – A2

Rugani dhe Mandzukic gati të lënë Juventus

Juventus prej ditësh po mendon për spastrimin e skuadrës parë numrin e madh të lojtarëve pas afrimeve të reja. Daniele Rugani dhe Mario Mandzukic janë emrat më të lakuar sa i përket largimeve nga “Zonja e Vjetwr”.

Mbrojtësi 25-vjeçar është një hap larg firmës me kryeqytetasit e Romës të cilët kërkojnë të plotësojnë hapësirat në qendër të mbrojtjes. Nga ana tjetër sulmuesi kroat, Mandzukic, i ka thënë jo transferimit tek Sevilla ndërsa sheh vetëm një destinacion pas largimit, Bayern Munchen. Ai ka qenë pjesë e bavarezëve në vitet 2012-2014, ku arriti të fitojë dhe Champions League. Ndwrkohw, Juve ka rinovuar kontratwn e kolumbian Juan Cuadrado.