Stuhi në Itali e Spanjë, dëme të rënda në Lombardi

Ndërsa Ballkani vuan të nxehtin, rajone të Italisë dhe Spanjës, janë mbërthyer nga moti i keq.

Stuhitë e befta të cilat po godasin Lombardinë që prej fillimit të verës, shkaktuan dëme të  rënda. Erërat e forta shembën çatitë e godinave të ndryshme e rrëzuan pemë.

Stuhi të dhunshme, me reshje të dendura dhe erëra të forta goditën gjithashtu disa zona të Katalonjës. Video të postuara në rrjetet sociale treguan rrugët e mbushura me baltë pas stuhive.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol
  • LAJMI I FUNDIT | Jul Kasapi: Brenda kampit Al Hol strehohen rreth 80 shtetas shqiptarë