Vajzat shkodrane bëjnë historinë në Champions League me Vllazninë – A2

Vajzat shkodrane bëjnë historinë në Champions League me Vllazninë

Skuadra e futbollit të femrave të Vllaznisë ka bërë historinë në Champions League, duke arritur të kualifikohet për në turin e dytë të këtij kompeticioni.

Vajzat shkodrane i mbyllën ndeshjet e grupit në vendin e parë me 2 fitore dhe një barazim.

Këtë të martë, Vllaznia luajti me lituanezët e FC Gintra, ku e mbylli ndeshjen në barazim 1-1, rezultat që i siguroi vendin e parë në grup.

Shkarkoni aplikacionin e A2