Liverpool dhuron emocione para Superkupës, stërvitje me fëmijët me aftësi të kufizuara – A2

Liverpool dhuron emocione para Superkupës, stërvitje me fëmijët me aftësi të kufizuara

salah 1 1100x620

Mohamed Salah dhe shokët e tij të skuadrës te Liverpool u dhuruan kujtime të paharrueshme disa fëmijëve me aftësi të kufizuara të martën ën mbrëmje, në seancën stërvitore para Superkupës së Europës që do të zhvillojnë sot kundër Chelsea-t në Stamboll.

Sulmuesi egjiptian u pa duke luajtur me top me një djalë i cili nuk i kishte këmbët, ndërsa shokët e tjerë të skuadrës e madje edhe trajneri Jurgen Klopp iu bashkuan momenteve emocionuese dhe argëtuese për të vegjlit. Në fund, të gjithë lojtarët firmosën autografe dhe bënë fotografi me tifozët. Organizimi ishte bërë nga Fondacioni i UEFA-s, i ngritur në vitin 2014 nga ish-Presidenti Michel Platini.