Aduriz i bën “magji” Barçës, roveshatë spektakolare pas 60 sekondash

Është 38 vjeç, por Aritz Aduriz vazhdon të mbetet një sulmues i jashtëzakonshëm.

Sulmuesi i Ath Bilbao i ka bërë një nisje të jashtëzakonshme La Liga-s, duke i dhënë fitoren skuadrës së tij pikërisht ndaj Barçës kampione dhe kjo ka ardhur me një kryevepër.

Aduriz ishte lënë në stol nga trajneri dhe u aktivizua vetëm në minutën e 88, por atij i kanë mjaftuar vetëm 60 sekonda në fushën e lojës dhe prekja e parë ishte e jashtëzakonshme.

Roveshiatë dhe topi përfundon në rrjetë, duke i dhënë 3 pikët Bilbaos ndaj Barçës kampione, të cilës në këtë takim hapës të kampionatit i mungoi Lionel Messi.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat