“Cincinnati Masters”, Federer dorëzohet përballë një adoleshenti – A2

“Cincinnati Masters”, Federer dorëzohet përballë një adoleshenti

Tenisti numër një në botë Rogger Federer e sheh vetën jashtë turneut ‘Cincinnati Masters’ që turin e 1 të 16-ave. Zvicerani u mposht nga një tenist 17 vite më i ri, rusi Andrey Rublev, i cili shprëtheu në lot pas fitores më të rëndësishme të jetës së tij.

21-vjeçari spikati me shërbimet e tij duket triumfuar 6-3 dhe 6-4 me sete. Në çerekfinale Rublev do të gjejë bashkëkombasin e tij, tenistin rus Danil Medved.

Ndërkohë në këtë turne, kanë avancuar më tej edhe tenistët Bautista, Gasket dhe kampioni në fuqi i ‘Wimbledon’, Novak Djokoviç.

Shkarkoni aplikacionin e A2