Liverpool humbet “heroin” Adrian, e dëmtoi tifozi gjatë festës për Superkupën

adrian2 1100x620

Adrian vijon të mbetet protagonist i historive të pabesueshme te Liverpool. Nga një portier që rrezikoi të mbetej pa skuadër, te heroi i mbrëmjes së Stambollit, ku Reds fituan Superkupën e Europës.

Festa për trofeun e parë në karrierën e 32-vjeçarit, i cili priti penalltinë vendimtare u prish nga një tifoz. Mbështetësi i Liverpool hyri në fushë për të festuar me lojtarët, rrëshqiti dhe i shkaktoi Adrian një dëmtim në kavilje.

Adrian feston Superkupën

Nga ai moment fatkeq, portieri spanjoll, i cili u kthye në titullar pas lëndimit të Alison, rrezikon të mos luajë në ndeshjen e kampionatit ndaj Southampton.

Konfirmimi u dha nga trajneri Jurgen Klopp, i cili la të hapur mundësinë e aktivizimit të Endi Lonergan, 35-vjeçari që tani ka shansin të debutojë në Premier Ligën angleze.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 33 numri i viktimave
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, humb jetën 69-vjeçari nga Tirana
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 25 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 8 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 24 raste të reja në Tiranë, 1 në Durrës
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 15 të prekur në një Call Center