Vllaznia e femrave gjen kundërshtaret daneze në Champions League – A2

Vllaznia e femrave gjen kundërshtaret daneze në Champions League

68279167 2421182914641194 5070137025240236032 n 600x338

Vllaznia e femrave do të luajë përballë danezeve të Fortuna Hjørring në raundin e 1/16-ave të Champions League.

Shorti u tregua bujar me vajzat shkodrane, pasi shmangën emra me peshë si Bayern, Barcelona, Manchester City apo edhe Paris SG dhe Atletico Madrid.

Ndeshjet janë planifikua të zhvillohen në datat 11/12 dhe 25/26 shtator. Vllaznia do të luajë takimin e parë në shtëpi, ku do të përpiqet të marrë rezultat sa më pozitiv, për të kërkuar kualifikimin më pas në Danimarkë.