8 viktima nga zjarri në një hotel në Ukrainë

8 persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një zjarri që përfshiu një hotel në qytetin e Odesës në lindje të Ukrainës.

Zjarri është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së shtunës dhe shërbimet zjarrfikëse ende nuk japin të dhëna për shkaqet e tij.

Hoteli “Tokyo Star” ka 273 dhoma dhe nuk dihet numri i personave që kanë qenë brenda tij në momentin e zjarrit. Zjarrfikësve iu deshën më shumë se 3 orë për të vënë flakët nën kontroll të cilat dogjën një sipërfaqe rreth 1000 metra katrorë.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat