Lamtumirë profesor! Përcillet në banesën e fundit Fatos Baxhaku – A2

Lamtumirë profesor! Përcillet në banesën e fundit Fatos Baxhaku

MB BAXHAKU frame 219 1100x620

Trupi i pajetë i gazetarit të njohur Fatos Baxhaku, u përcoll këtë të shtunë për në banesën e fundit.

Familjarët e tij, miq dhe kolegë, i dhanë lamtumirën, përmes një ceremonie të thjeshtë mortore, ndërsa më herët u zhvilluan edhe homazhe për nder të tij.

Fatos Baxhaku, gazetar, publicist dhe pedagog, prej vitesh, ndërroi jetë ditën e premte, për shkak të një sëmundjeje të rëndë me te cilen luftonte prej nje viti.