Zjarr te Liqeni i Thatë, tymi mbulon një pjesë të kryeqytetit

Një zjarr me dimensione shqetësuese ka rënë në zonën e Liqenit të Thatë në Tiranë.

Siç shihet nga pamjet, tymi ka rrethuar zonën, dhe shihet nga kënde të ndryshme të kryeqytetit.

Një territor domethënës po digjet, në veçanti shkurre por edhe disa pemë.