Një penallti të tillë nuk e kishim parë kurrë

penalltia 600x338

Lyle Taylor është një futbollist që luan me Charlton Athletic në Championship-in anglez dhe që është bërë i famshëm për mënyrën se si ekzekuton 11-metërshat.

Vrulli që merr për të goditur penalltinë nuk ka të krahasuar dhe në rrjetet sociale videoja e 11-metërshit më të fundit që ka goditur është bërë virale.