Akuzon se po bllokohen fondet e bashkisë Shkodër, Spahia: Provokim, Rama nuk priti as 24 orë

Përditësuar më: 20/8/2019, ora 22:07
spahia 1 1024x666

Akuzon se po bllokohen fondet e bashkisë Shkodër, Spahia: Provokim, Rama nuk priti as 24 orë

Përditësuar më: 20/8/2019, ora 22:07

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Shkodër, Bardh Spahia, ka reaguar ashpër në rrjetet sociale pas vendimit të Ministrisë së Financave që sipas tij ka bllokuar përmes degës së thesarit procedurat e likuidimit për fondet dhe investimet e bashkisë Shkodër.

Sipas Spahisë, kjo është një “provokim” dhe një “hakmarrje” e kryeministrit Rama, që sipas tij “nuk priti as 24 orë për të nxjerrë në pah mllefin e tij që ende nuk e ka kapur Shkodrën”.

Sipas tij, “në 11 vjet në Bashkinë e Tiranës, Rama e di se nuk po bllokon Voltana Ademin por veç u heq shërbimet qytetareve”.