Peter Zingraf ambasadori i ri gjerman, Meta pranon letrat kredenciale

Presidenti Meta pranoi sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf.

Kreu i Shtetit vlerësoi marrëdhëniet midis dy vendeve duke i quajtur ato të shkëlqyera, si dhe shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen 30-vjeçare të Gjermanisë.

“Shqipëria do vijojë të mbështetet me besim dhe bashkëpunim gjithnjë e më të ngushtë te Gjermania mike dhe partnere strategjike”, është shprehur Presidenti Meta gjatë takimit.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat