Aksident i rëndë në Lushnje, dy të vdekur

Dy persona kanë vdekur pas një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, në Lushnje.

Policia bën me dije se rreth orës 02:20, në fshatin Savër janë përplasur dy automjete tip Benz, njëri me drejtues shtetasin E.Gj., 29 vjeç, banues në Pirrë dhe tjetri me drejtues shtetasin I.T., 64 vjeç, banues në Rrapëz.

Për pasojë, kanë ndërruar jetë shtetasi I.T. dhe pasagjerja që ndodhej me të në mjet.

Po punohet për identifikimin e shtetases që ka ndërruar jetë.

Ndërkohë, është shoqëruar shtetasi E.Gj. dhe po kryen veprimet proceduriale për arrestimin e tij.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat