Vazhdon “mbretërimi” i Dwayne Johnson. Sërish aktori më i paguar në botë – A2

Vazhdon “mbretërimi” i Dwayne Johnson. Sërish aktori më i paguar në botë

Sipas “Forbes”, Dwayne Johnson është aktori më i paguar i vitit të kaluar.

“The Rock” ka fituar 89,4 milionë dollarë falë filmave “Hobbs & Shaw” dhe “Skyscraper”. Gjithashtu ka qenë producent i filmave “Fighting with My Family” dhe “Shazam”.

Më poshtë, lista me 10 aktorët më të paguar të vitit të kaluar:

  1. Dwayne Johnson – 89.4 milionë dollarë
  2. Chris Hemsworth – 76.4
  3. Robert Downey Jr – 66
  4. Akshay Kumar – 65
  5. Jackie Chan – 58
  6. Bradley Cooper – 57
  7. Adam Sandler – 57
  8. Chris Evans – 43m
  9. Paul Rudd – 41m
  10. Will Smith – 35.
Shkarkoni aplikacionin e A2