Zjarr masiv në malin me pisha të Shëngjinit – A2

Zjarr masiv në malin me pisha të Shëngjinit

Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës në malin me pisha të Shëngjinit, në vendin e quajtur Lugu i Lemës.

Zjarrfikëset dhe policia kanë punuar për shuarjen e tij gjatë natës, por terreni malor e bën të vështirë izolimin e vatrës së zjarrit.

Ndërkohë, era i ka përhapur edhe më tepër flakët.

Shkarkoni aplikacionin e A2