Nuk ka surpriza për Juventusin, e zgjidh kapiteni – A2

Nuk ka surpriza për Juventusin, e zgjidh kapiteni

0 Serie A Parma v Juventus 1100x620

Nuk ka surpriza të mundshme për Juventusin në Serie A, ajo fiton gjithsesi. Edhe pa trajnerin e saj Maurizio Sarri, në shtëpi me një pneumoni për të cilën do të mungojë edhe me sfidën me Napolin “e tij”, Kampionët e Italisë marrin tre pikët në fushën e vështirë të Parmës.

Është kapiteni Giorgio Chiellini që zgjidh gjithçka në minutën e 20-të, pas një seri aksionesh nga të dy palët.

Juventusi dyfishon në minutën e 33-të me anë të yllit Cristiano Ronaldo, por VAR anulon golin për një pozicion jashtë loje vërtetë milimetrik.  

Giorgio Chiellini

Në pjesën  e dytë ekipet duken të lodhura dhe rezultati nuk ndryshon, me gjithë përpjekjet e Ronaldos por edhe me frikën e minutës së fundit, ku goditja e dënimit e Hernanit del jashtë nga porta e mbrojtur nga Szczesny.