Vrasja e Indrit Çelës, Gjykata lë në burg mikun e vëllezërve Kusi – A2

Vrasja e Indrit Çelës, Gjykata lë në burg mikun e vëllezërve Kusi

Viktima Indrit Çela 1100x620
Viktima, Indrit Çela

I vetmi i arrestuar nga ngjarja e rëndë dy ditë më parë në Tiranë, Lorenc Veliaj, 27-vjeçari që u mendua në fillim si autori i vrasjes së Indrit Çelës do të qëndrojnë në burg. Veliaj u paraqit sot përpara Gjykatës ku u njoh me masën e arrestit me burg për tre vepra penale, “vrasje në bashkëpunim”, “armëmbajtje pa leje” dhe “fshehje të krimit”.

26-vjeçari Indrit Çelaj, i cili u qëllua me armë zjarri në kokë më 22 gusht. Ai u dërgua i plagosur në spital, ku edhe ndërroi jetë. Policia ka shpallur në kërkim dy vëllezërit Kusi, të cilët dyshohet se kanë qëlluar të riun për një konflikt të çastit, ndërsa është arrestuar edhe babai i tyre, për moskallëzim të krimit. Sipas Policisë, vëllezërit Kusi kanë i kanë kërkuar Veliajt që të merrte përsipër autorësinë e ngjarjes.