Adoleshenti futet në histori, merr përqafime nga Messi – A2

Adoleshenti futet në histori, merr përqafime nga Messi

Fitorja ndaj Real Betis mund të ketë qenë një formalitet për të gjithë te Barcelona, por për talentin e akademisë katalanase, Ansu Fati mbrëmja e të dielës do të jetë e paharrueshme.

Djaloshi i Barcelonës shkroi historinë duke u bërë lojtari më i ri që luan për klubin blaugrana që prej vitit 1941. Vetëm 16 vjeç e 298 ditë, Fati u aktivizua 12 minuta nga fundi duke ndihmuar skuadrën në suksesin 5me 2. Në përfundim të ndeshjes, sulmuesi me origjinë nga Ginea-Bisau, mori përgëzime dhe një përqafim nga kapiteni i skuadrës Lionel Messi.

Shkarkoni aplikacionin e A2