Kavajë, vidhet bankomati, zhduken autorët

Disa persona ende të paidentifikuar kanë zgjedhur bankomatin e një banke në qytetin e Kavajës.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, dhe për momentin autorët i kanë shpëtuar kapjes, duke marrë me vete një sasi jo të përcaktuar por që gjithsesi përkufizohet si e vogël nga autoritetet.

Disa persona të dyshuar janë shoqëruar në Komisariat për t’i marrë në pyetje.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat