3 ndeshje në 7 ditë, “shtrydhet” kampionati shqiptar – A2

3 ndeshje në 7 ditë, “shtrydhet” kampionati shqiptar

566f9f66 e52d 48c7 855e 697511e05065 1100x620
Nga Kukësi-Partizani (1-0), 23/08/2019

3 ndeshje brenda 1 jave. Ky është ritmi me të cilin ka nisur kategoria superiore në vend, diçka aspak favorizuese për klubet në një kohë kur edhe temperaturat mbeten të larta. E gjitha kjo, për shkak të ndeshjeve të kombëtareve të cilat zhvillojnë kualifikueset e radhës për “Euro 2020” në muajin shtator.

Federata Shqiptare kërkon të mos ketë shtyrje të afatit përfundimtar për mbarimin e kampionatit, dhe për këtë duhet të sakrifikojnë skuadrat e vendit. Kategoria superiore vijon sot me takimin e parë për javën e dytë, Tirana-Teuta. 24 orë më vonë, Vllaznia udhëton drejt Ballshit për tu përballur me Bylisin, Laçi do të presë Skënderbeun, Luftëtari do të sfidojë kampionët e Partizanit ndërsa takimi tjetër do të jetë ai mes Flamurtarit dhe Kukësit.