Aksident në Levan-Fier, ndërron jetë 14-vjecari, autori largohet nga ngjarja – A2

Aksident në Levan-Fier, ndërron jetë 14-vjecari, autori largohet nga ngjarja

Aksident i rëndë në autostradën Levan- Fier, ku një automjet ka përplasur një adoleshent 14-vjecar që po kalonte rrugën me të ëmën.

Adoleshenti si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë në vend, ndërsa gruaja 36-vjeçare është plagosur dhe ndodhet në Spitalin Rajonal të Fierit.

Ngjarja ka ndodhur në lokalitetin Fermë Çlirim, dhe mësohet se autori është një 20-vjeçar nga fshati Dërmënas, me inicialet R.S, që në momentin e parë nuk ka ndalur në vendngjarje por u kap nga shërbimet e policisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes e plotë të ngjarjes.

Shkarkoni aplikacionin e A2