Drenovë, po konfliktohej me djalin, Policia i gjen në shtëpi “arsenalin” luftarak

Pajisje shpërthyese, pushkë, municione luftarake. Një arsenal i vogël ai që forcat e Policisë së Korçës kanë sekuestruar në shtëpinë e një 66-vjecari me inicialet P.Th.,  nga fshati Drenovë.  

Zbulimi ndodhi rastësisht, pas disa sinjalizimeve se personi në fjalë po konfliktohej me të një person tjetër, që më pas rezultoi të ishte i biri.

Ndërhyrja e policisë shmangu një tragjedi të mundshme, pasi përshkallëzimi i konfliktit në familje mund të sillte edhe në përdorimin e armëve.

Materialet në ngarkim të tij, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat