Hysaj kërkohet në Spanjë, menaxheri: Duhet të veprojmë shpejt

Elseid Hysaj është pranë kalimit në kampionatin spanjoll të futbollit. Valencia ka shfaqur interes për kapitenin e përfaqësueses shqiptare, pas dëmtimit të një prej futbollistëve titulluar skuadrës. Mbrojtësi i Napolit, mund të transferohet atje në formën e huazimit me të drejte blerjeje.

Klubi spanjoll do te blinte përfundimisht kartonin e mbrojtësit nëse 25-vjeçari do të plotësojë një numër të caktuar ndeshjesh dhe do të arrijë objektiva të tjerë të vendosur nga klubi. “Kemi kontakte por koha është e shkurtër dhe duhet të veprojmë shpejt”, këto kanë qenë fjalët e Mario Giufredi-t, agjentit të Elseid Hysaj që konfirmon nisjen e bisedimeve me klubin e Valencias.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat