Messi mposht Cristianon, shpallet sulmuesi më i mirë i Champions-it – A2

Messi mposht Cristianon, shpallet sulmuesi më i mirë i Champions-it

cristiano messi 585x338

Leo Messi është shpallur nga UEFA sulmuesi më i mirë i Champions League i sezonit 2018-2019.

Ylli i Barcelonës ishte i nominuar për këtë çmim së bashku me Cristianon Ronaldo dhe Sadio Mane.