UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League – A2

UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League

UEFA ka shpallur brazilianin Alisson Becker si portierin më të mirë të sezonit të kaluar në Champions League.

Lojtari i Liverpool pritej ta fitonte këtë çmim pasi arriti suksesin në trofeun më të rëndësishëm për klube në Evropë me skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp.

Të nominuar për këtë çmim ishin edhe Hugo Lloris (Tottenham) dhe Ter Stegen (Barcelona).