UEFA shpall Van Dijk futbollistin më të mirë përpara Messit dhe Cristianos – A2

UEFA shpall Van Dijk futbollistin më të mirë përpara Messit dhe Cristianos

Lojtari më i mirë UEFA për sezonin e kaluar nuk është as Messi, as Cristiano. Çmimin e mori mbrojtësi i Liverpool, Virgil van Dijk, i cili ishte kyç në suksesin e Liverpool sezonin e kaluar në Champions League.

Messi u rendit i dyti në votime, ndërsa Cristiano i treti.

Çmimi i lojtarit më të mirë UEFA u fitua nga Modric sezonin e kaluar, duke bërë që Messi dhe Cristiano të dalin “thatë” për të dytin vit radhazi.