Van Dijk, mbrojtësi më i mirë i Champions 2018-2019 – A2

Van Dijk, mbrojtësi më i mirë i Champions 2018-2019

van dijk 600x338

Virgil van Dijk është shpallur nga UEFA si mbrojtësi më i mirë i Champions League në sezonin 2018-2019.

Holandezi i Liverpool shkëlqeu sezonin e kaluar duke u shpallur edhe lojtari më i mirë i Premier League.

Van Dijk mposhti konkurrencën e De Ligt (Ajax/Juventus) dhe Alexander-Arnold (Liverpool) për çmimin e UEFA-s.