Kokainë në Tiranë, kapet pronari i lokalit në ish-bllok dhe shpërndarësi

kokaina 1100x620

Pesë persona u arrestuan në dy operacione të Policisë së Tiranës, pasi u kapën me kokainë.

Në operacionin e parë, të koduar “Blloku”, u prangosën pronari, administratori, kamarieri dhe klienti i një lokali në ish-bllok, pasi në momentin e kontrollit nga policia, kamarieri ka hedhur në tokë një kuti shkrepse me 4 doza kokainë. Një sasi tjetër droge iu gjet dy klientëve, ndërsa kokainë kishte edhe në pjesën e fundit të banakut.

Në operacionin tjetër u arrestua një 45-vjeçar, pasi gjatë ndërhyrjes së policisë ai hodhi në tokë dy kartopeceta brenda të cilave kishte kokainë, gati për t’ua çuar me motor klientëve që e kishin porositur. Nga kontrolli i banesës iu sekuestruan 300 gramë kokainë.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte