Tjetër masakër në Teksas, 5 viktima dhe 21 të plagosur

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe 21 të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ky është sulmi i dytë i tillë brenda një muaji në Teksas.

I pari që u qëllua ishte një polic i cili ndaloi makinën e një personi të armatosur mes Midland dhe Odessa. Më pas, agresori qëlloi mbi disa shoferë të tjerë dhe këmbësorë përpara se të braktiste makinën e tij dhe të vidhte një furgon poste për të vazhduar masakrën.

Ai u vra në një kompleks kinemaje. Ende nuk dihen motivet e kësaj masakre të kryer nga një person i bardhë, mbi 30 vjeç.

Një muaj më parë, 22 persona u vranë në El Paso të Teksasit.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 125 raste të reja nga 1983 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19