Icardi vendos: largohet nga Interi për të luajtur me PSG

icardi 1100x620

Mauro Icardi është një lojtar i ri i Paris Saint Germain.

Mbrëmjen e së dielës, sulmuesi argjentinas ka vendosur më në fund që të largohet nga Interi për të nisur një aventurë të re.

Pasditen e së hënës Icardi kreu vizitat mjekësore në Paris dhe firmosi kontratën e re.

Icardi transferohet te PSG i huazuar, me klubin francez që ka të drejtën e blerjes.