Orët e fundit të merkatos në Serie A, “ylli” i Arsenalit kalon tek Roma

mkhitaryan 1100x620

Henrikh Mkhitaryan është zyrtarisht një lojtar i Romës. Ylli armen që shkëlqeu me Shakhtar dhe Dortmund dhe vitet e fundit ka luajtur me Manchester United dhe Arsenal në Angli, u transferua në kryeqytetin italian në formë huazimi, ku Roma do t’i paguajë rreth 3 milionë euro nga paga e tij.

Mesfushori me tipare sulmuese nuk po gjen shumë hapësirë në ekipin londinez të Emery, dhe preferoi të transferohet në Itali, një vend që ai dashuron, as sa u martua në Venezia tre muaj më parë.  

  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, plagosje me armë zjarri brenda zyrës elektorale të PD-së
  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, Lulzim Basha po i drejtohet zyrës elektorale ku ndodhi ngjarja
  • LAJMI I FUNDIT | I plagosuri, Bledi Oshtuni