Josa “divorcohet” nga Prishtina me konsensus – A2

Josa “divorcohet” nga Prishtina me konsensus

mirel josa 1100x620

Prishtina dhe trajneri Mirel Josa kanë ndërprerë kontratën me marrëveshje. Lajmin e bën të ditur klubi i futbollit kosovar.

Josa mori drejtimin e Prishtinës në shtator të vitit 2017, duke udhëhequr skuadrën në 79 ndeshje zyrtare, duke fituar 46 prej tyre, 21 barazime dhe 12 humbje.

Josa ka fituar Kupën e Kosovës në sezonin 2017/18 dhe ka dalë dy herë nënkampion i Kosovës.

  • LAJMI I FUNDIT | "Grushti i shtetit", Presidenti Ilir Meta në konferencë për shtyp
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Gjysmëparlamenti i deledeputetëve dhunon popullin shqiptar
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Komisioni i Helsinkit thotë se ceremonia e betimit nuk bëhet me shkrim
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kërkohet prezenca fizike e personit që betohet përpara Presidentit
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Nuk gjendet akti në Fletoren Zyrtare për zgjedhjen e Arta Vorpsit