Zyrtari i DASH në Tiranë, Kostelancik takime me krerët e institucioneve dhe Bashën

MBULIM ZYRTARI I DASH frame 335 1100x620

Një delegacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, i kryesuar nga Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, David Kostelancik ka nisur një vizitë në vendin tonë.

Burime nga Ambasada Amerikane thanë se vizita në Tiranë është në kuadrin e vizitave rutinë në rajon. Zyrtari i DASH vjen në Shqipëri në kulmin e krizës politike, por nga po të njëjtat burime bëhet me dije se Kostelancik nuk vjen me misionin e zgjidhjes së kësaj krize.

Zyrtari amerikan do të takohet me drejtues të institucioneve vendase dhe me liderin e opozitës, Lulzim Basha.