Komisioni Hetimor, Meta rikthehet në Parlament të hënën

11 QERSHOR ILIR META frame 38501 1100x620

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit, Ulsi Manja i ka dërguar një letër Ilir Metës për të dëshmuar ditën e hënë më 9 shtator në orën 10:00 lidhur me dekretet.

Më herët gjatë ditës së mërkurë, Meta tha se kreut të shtetit i takon të jetë shembull për bashkëpunimin institucional, ndërsa u pyet nëse do të shkonte të dëshmonte në komisionin për shkarkimin e tij.

“Të dashur miqtë e mi gazetarë. Më “çmendët” me sms tuaja, si asnjëherë tjetër! Po ç’është kjo pyetje kaq absurde që më bëni të gjithë: A do shkoj tek Parlamenti?! Së pari, Presidentit si Kryetar i Shtetit, i takon të jetë shembull i bashkëpunimit institucional. Dhe besoj se në këto dy vite kam bërë gjithçka për vendosur këtë bashkëpunim, në respekt të plotë të Kushtetutës, shtetit ligjor dhe interesit publik. Së dyti, unë mezi pres të kthehem tek Parlamenti”, shkruan Meta në rrjetin social.

Në përditësim…