Lleshaj takon kolegun gjerman Seehofer: Nga Berlini një angazhim i fortë për integrimin

a42ce879 c7f8 4bc2 a96d 5bdb04731e6a 1100x620

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj ndodhet në Berlin, ku ka takuar kolegun e tij gjerman Horst Seehofer.

Lleshaj ka komentuar në rrjetet sociale takimin, që ai  cilëson si “të shkëlqyer”, dhe shton se nga Seehofer ka marrë një “angazhim të fortë të Gjermanisë në mbështetje të integrimit europian të Shqipërisë dhe të reformave për zhvillimin e vendit”.