Tërmeti godet Himarën

termeti 1100x620

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 Rihter është regjistruar pasditen e së enjtes shumë pranë qytetit turistik të Himarës.

Tërmet është ndjerë dhe në Sarandë, Gjirokastër dhe rrethina dhe fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme prej tij.

Epiqendra e tij ka qenë 5 km në verilindje të Himarës.