Ronaldo, një “makineri parash”, kontratë marramendëse me Nike

ROOOOO 600x338

Cristiano Ronaldo nuk është vetëm një makineri golash, por edhe një makineri parash. Portugezi do të fitojë plotë 162 milionë euro pas kontratës së nënshkruar me kompaninë Nike!

Kjo kontratë është zbuluar nga dokumentet e fundit të siguruara nga “Football Leaks” dhe të publikuara nga revista gjermane “Der Spiegel”.

Kampioni portugez, i cili merr rreth 30 milionë euro në sezon nga kontrata e tij me Juventusin, ka nënshkruar kontratën e para me gjigantët amerikanë që në vitin 2004, ndërsa tashmë ajo do të vazhdojë deri në vitin 2026.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 125 raste të reja nga 1983 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitalet po trajtohen 204 pacientë, 12 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Që nga nisja e pandemisë kanë humbur jetën 2321 persona