Gjendet në Durrës një jaht i braktisur

JAHTI 1100x620

Një hajt luksoz është gjetur këtë të shtunë nga Policia Kufitare shqiptare rreth 11 milje larg bregdetit të Durrësit. Jahti është ankoruar mëngjesin e sotëm në Portin e Shëngjinit.

Mjeti lundrues mban flamurin shqiptar, ndërsa ka të lidhur edhe një gomone me flamur turk. Policia po bën kontrollet e letrave dhe të numrit të shasisë për të gjetur pronarin e jahtit, nga ka ardhur dhe nëse ka pasur apo jo denoncime për vjedhjen e tij. Burime nga Policia Kufitare bëjnë me dije se brenda jahtit luksoz janë gjetur dy pasaporta të dy shtetasve turq.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 12 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 të shëruar në 24 orë