Incident para ndeshjes, francezët ngatërrojnë himnin e Shqipërisë

tumblr pxh5cuBzw91vqb7ufo1 1280 1100x620

Një incident ka ndodhur në fillim të ndeshjes eliminatore mes Francës dhe Shqipërisë. Organizatorët e ndeshjes kanë ngatërruar himnin e Shqipërisë dhe në vend të tij kanë vendosur një tjetër.

Lojtarët shqiptarë kanë komunikuar me gjyqtarin kryesor dhe nuk kanë lëvizur nga vendi pa u dëgjuar himni kombëtar. Sipas rregullores, ndeshja nuk mund të fillojë pa u dëgjuar himni i të dy ekipeve.

Pas disa momentesh, organizatorët kanë gjetur himnin e Shqipërisë dhe ndeshja ka filluar pa asnjë problem.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte