Po kalonte rrugën, motori përplas të moshuarën

Një grua e moshuar ka mbetur e plagosur rëndë në Korçë pasi u përplas nga një motor ndërsa po kalonte rrugën.

Aksidenti ka ndodhur në lagjen nr.7 të qytetit pranë ish Bashkisë. E moshuara ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Ndërkohë që policia ka shoqëruar drejtuesin e motori dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.