Humbi 11-metërshin ndaj Shqipërisë, Griezmann: Faji i gruas time!

Shqipëria u shpërfytyrua mbrëmjen e së shtunës në “Stade dë France”, duke u mposhtur 4-1 nga Franca kampione e botës.

Në këtë ndeshje për francezët shënoi dy herë Coman, një gol nga Giroud dhe një nga Ikone. Ylli i “gjelave”, Antoine Griezmann, mbylli një tjetër 90 minutësh pa e gjetur rrugën e rrjetës, pavarësisht paraqitjes tejet të dobët të mbrojtjes kuqezi.

Madje, ai pati një mundësi të artë për të shënuar teksa rezultati ishte 2-0. Franca fitoi një 11-metërsh dhe ishte sulmuesi i ri i Barcelonës ai që e mori topin për ta ekzekutuar, por e përplasi atë në traversën e mbrojtur nga Strakosha.

Megjithatë, pasi një triumfi të tillë, edhe pse Griezmann nuk shënoi, ai sërish ishte në humor pas ndeshjes. I pyetur për penalltinë, 28-vjeçari tha me shaka: “Gruaja ime nuk po e shikonte ndeshjen dhe kështu…” … ai nuk kishte motivim. Antoine dhe gazetari qeshën, por “Franca dhe Barcelona në vazhdim duhet të kujdesen që ndeshjet e tyre të ndiqen nga bashkëshortja e sulmuesit që ai të jap maksimumin”…

 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp
 • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama flet për çështjen e negociatave: Kam komunikuar me Macron
 • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama: E vërteta është ajo që kam thënë prej disa kohësh
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Kemi marrë një refuzim për të hapur mbrëmë negociatat
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Rruga jonë është e njëjta pa asnjë ndryshim
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Ato që kemi bërë deri tani janë për vendin
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Do të vazhdojmë me plotësimin e parakushteve
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Do plotësohet kërkesat për funksionimin e shtetit e institucioneve
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Kjo është një qasje interesash shumë më e madhe se ne
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Kjo është një qasje interesash shumë më e madhe se ne
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Dje konflikti u shpalos, kryeministri italian e cilësoi gabim historik
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Franca është në të drejtën e vetë të kërkojë ndryshimin e rregullave
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Kancelarja ka bërë gjithçka që Këshilli mos përfundonte pa tekst
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Të vazhdojmë rrugën e nisur, nuk ka alternativë
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria evropiane nuk është një nga planet
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Rama: Nuk shoh arsye t’i kërkoj parlamentit një mocion besimi
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Maqedonia ka 14 vjet që pret të hapë negociatat, ndryshoi dhe emrin
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Asnjëherë nuk ka qenë një opsion ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia
 • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama: Procesi është bërë gjithnjë dhe më i vështirë dhe më kërkues
 • LAJMI I FUNDIT | Kryeministri Edi Rama: Macron ishte brutalisht i hapur për atë që tha
 • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama: Macron vuri në pikëpyetje të gjithë metodologjinë e negociatave
 • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama: Në fazën që ne kërkojmë të hyjmë transferohet dija e BE
 • LAJMI I FUNDIT | Negociatat me BE, Edi Rama: Shtimi i bishtave nuk është korrekt
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Iu kërkova të thonë nëse duan ta mbyllin procesin e zgjerimit