Basketbollistja përjashtohet për “agresion” ndaj arbitrit delikat

Në kampionatin amerikan të basketbollit për femra ndodhi një episod që habiti lojtaret në parket dhe publikun që po ndiqte ndeshjen.

Arbitri i ndeshjes përjashtoi nga loja Astou Ndour të Chicago Sky pasi ajo e preku lehtë me dorë në trup duke i kërkuar shpjegime për një faull të shkaktuar prej saj.

Reagimi i gjyqtarit të ndeshjes duket tejet i ekzagjeruar dhe shoqet e ekipit të Ndour ngelin pa fjalë nga vendimi drastik.

Shkarkoni aplikacionin e A2