Socialistët mbledhin grupin, Rama e ndjek Metën nga zyra e kryeparlamentarit Ruçi

Kryeministri Rama duket se zgjodhi që ta ndjekë raportimin e Presidentit Meta në Komisionin Hetimor nga zyra e kryeparlamentarit Ruçi, së bashku me kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Ndërsa, përparja nisjes së punimeve të Komisionit, grupi socialist zhvilloi një mbledhje të drejtuar nga vetë Kryeministri Rama. Burime pranë këtij takimi saktësuan se kryesocialisti nuk është ndalur në punën dhe qëndrimet e socialistëve në Komisionin Hetimor për shkeljet e Presidentit Ilir Meta.

Bëhet e ditur se Rama i ka bërë pjesë të fjalimit të tij veprimet e Kreut të Shtetit, në kohën ku në mbledhje është diskutuar për ligjet e kthyera në Kuvend për rishqyrtim. Mësohet se Kryeministri Rama ka porositur deputetët socialistë që të rrëzojnë të gjitha dekretet e Metës.

Në këtë mbledhje u diskutua për pjesëmarrjen në seance plenare, ku Rama ka kërkuar prezencën e të gjithë deputetëve. Gjithashtu, pjesë e diskutimeve ishin dhe zgjedhjet në parti, si dhe vlerësimi i punës së drejtuesve të institucioneve.

  • LAJMI I FUNDIT | Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dënohet me 5 vite burg
  • LAJMI I FUNDIT | Ish ministri Saimir Tahiri u shpall fajtor për shpërdorim detyre
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata: Tahiri, i pafajshëm për akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës
  • LAJMI I FUNDIT | Nga gjykimi i shkurtuar, dënimi për ish ministrin Tahiri ulet në 3 vjet e 4 muaj
  • LAJMI I FUNDIT | Prokuroria kishte kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm
  • LAJMI I FUNDIT | Tahiri u shpall i pafajshëm dhe për akuzën e grupit të strukturuar kriminal
  • LAJMI I FUNDIT | Dënimi 3.4 vite për Tahirin, konvertohet në 3 vjet shërbim prove
  • LAJMI I FUNDIT | Ish ministri Saimir Tahiri: Kjo që ndodhi ishte një estradë
  • LAJMI I FUNDIT | Saimir Tahiri: Gjykata tha nuk jam kriminel dhe as trafikant
  • LAJMI I FUNDIT | Saimir Tahiri: Të presim, jam kureshtar të lexoj atë që dëgjova