5-1, shthuret Kosova. Vojvoda shënon autogol qesharak

Kosova ka pësuar edhe 5 gola në pjesën e parë të takimit ndaj Anglisë.

Sancho, sulmuesi i Borussia Dortmund, “dehu” Hadërgjonajn nga krahu i djathtë i sulmit anglez dhe futi një krosim në zonën e vogël, aty ku gjendej i vetëm Vojvoda, i cili në mënyrë të pakuptimtë shtyu topin në portën e boshatisur për golin e tretë të anglezëve.

Goli i katërt dhe i pestë u shënuan sërish nga Sancho.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS