Gafa me himnin shqiptar, UEFA hap procedim për Francën

UEFA hap procedim për Francën pas gafës me himnin shqiptar në ndeshjen që kombëtarja jonë luajti në Paris ditën e shtunë.

Në vend që të luhej himni i Shqipërisë, organizatorët vendosën himnin e Andorrës. Futbollistët tanë nuk pranuar të nisnin lojën pa u luajtur Himni i Flamurit dhe pas disa minutash u gjet himni jonë dhe u luajt normalisht.

Por, gafën e vazhdoi spikeri i stadiumit, i cili nuk i kërkoi falje Shqipërisë, por Armenisë.

Sipas gjasave, pritet që Federata Franceze e Futbollit (FFF) të gjobitet për këtë ngatërresë.

Shkarkoni aplikacionin e A2