Kosova befason Anglinë që në minutën e parë, por gëzimi nuk zgjat shumë

Kosova e ka nisur mjaft mirë ndeshjen ndaj Anglisë në transfertë.

Dardanët kanë arritur që të shënojnë që në minutën e parë të ndeshjes, pasi shfrytëzuan një gabim në mbrojtjen angleze, që në tentativë për të eliminuar presingun e lartë me pasime të shkurtra, dorëzoi topin te Vedat Muriqi.

Qendërsulmuesi i Kosovës pasoi menjëherë të Valon Berisha i cili mposhti portierin Pickford.

Por, anglezët u kundërpërgjigjën me golat e Sterling dhe Kane (8’ dhe 19’), të cilët përmbysën rezultatin.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS