Prezantohet modeli i ri i Land Rover Defender, zhgënjehen fansat

Modeli i ri i Land Rover Defender, një nga makinat më ikonike të Britanisë së Madhe, u prezantua sot në Sallonin e Frankfurtit.

Me një çmim prej rreth 50 000 eurosh, makina e prodhuar në Sllovaki, ka marrë në fakt kritika në komentet e fansave të markës.

“Nuk do ta ndërroj Land Roverin që kam aktualisht me këtë”, shkruan një përdorues i Twitter.

“Çmim shumë i lartë për një autobus shkolle”, shkruan një tjetër.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS