Shqipëri-Islandë/ Mbyllet pjesa e parë, Dermaku i hap rrugën e fitores kuqezinjve

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Islandë me rezultatin 1-0 për kuqezinjtë.

Në minutën e 32-të, tanët kanë kaluar në avantazh pas një harkimi perfekt të Memushajt dhe Kastriot Dermaku me kokë ka mposhtur portierin islandez.